رسانه ها در اندیشه معرفی خلاقانه فرهنگ ایثار و شهادت باشند

رسانه ها در اندیشه معرفی خلاقانه فرهنگ ایثار و شهادت باشند
اسفند ۱۷, ۱۳۹۹
971 بازدید

حق شناس با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خلاقیت داشت و ذائقه شناسی کرد،گفت: رسانه های مکتوب و مجازی استان ولایت مدار و علوی تبار مازندران روزانه و بعضا هفتگی نسبت به معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه ای دارند به گزارش شبستان ، «عبدالمهدی حق شناس» […]

حق شناس با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خلاقیت داشت و ذائقه شناسی کرد،گفت: رسانه های مکتوب و مجازی استان ولایت مدار و علوی تبار مازندران روزانه و بعضا هفتگی نسبت به معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه ای دارند

به گزارش شبستان ، «عبدالمهدی حق شناس» در آئین اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان مازندران که با حضور سردار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران، «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و «مهدی معصومی گرجی» رئیس حوزه هنری دیار علویان در سالن سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار شد، با بیان اینکه بیش از ۶۳۶ اثر شاخص به دبیرخانه جشنواره ابوذر رسید، افزود: ۳۶ نفر در این جشنواره در هشت قالب مصاحبه، گزارش، یادداشت، گزارش و مستند تصویری، تیتر، خبر، عکس و مکتب سلیمانی برگزیده شدند.

مسئول بسیج رسانه سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه در این دوره هر خبرنگار در هر بخش ۵ اثر ارسال کرد، افزود: آثار ارسالی در بخش مکتوب و مجازی به یکی از قالب های مصاحبه، یادداشت، گزارش، تیتر و خبر اختصاص داشت.

وی قالب های بخش دیداری و شنیداری را موشن گرافیک، اینفوگرافی، مستند تلویزیونی، عکس خبری، گزارش خبری، مستند رادیویی و کاریکاتور اعلام کرد و یادآورشد: به‌علت اهمیت موضوع کاریکاتور و عدم دریافت اثر در سال گذشته امسال نیز این قالب اضافه شده است.

حق شناس، موضوعات محوری جشنواره را بصیرت و دشمن شناسی، کرونا، کمک مومنانه، مدافعان سلامت، مسئولیت اجتماعی، بصیرت، مقاومت و مکتب سلیمانی، حقوق شهروندی اعلام کرد.

وی بابیان اینکه ۳۵۹خبر از رسانه های مکتوب و پایگاه خبری، ۶۳کلیپ و ۲۱۴ عکس رسیده به دبیرخانه این جشنواره توسط ۹داور استانی و کشوری داوری شدند، افزود: داوری این دوره از جشنواره با هدف دوری از حواشی در سه مرحله انجام شد.

حق شناس به نوآوری فعالان رسانه ای استان در حوزه معرفی شهدا و وصیت نامه این مردان خدایی اشاره کرد و گفت: رسانه های مکتوب و مجازی استان ولایت مدار و علوی تبار مازندران روزانه و بعضا هفتگی نسبت به معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خلاقیت داشت و ذائقه شناسی کرد، افزود: تکریم شهدا و تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نوعی ادامه حرکت این شهدای والامقام است.

برچسب‌ها:, , ,